Developed in conjunction with Joomla extensions.

Turistické prohlídky s průvodcem

Prohlídky se konají denně (včetně víkendů a státních svátků) od 10 hodin, začínají vždy po 30 minutách. Prohlídka trvá cca 45 minut, probíhá výhradně s průvodcem, a to pro maximálně 25  lidí. Zahrnuje Barokní kihovní sál, Meridiánovou síň a Astronomickou věž.

Vstupné:

Plné: 220,-Kč
Rodinné: 500,-Kč (1 - 2 dospělí a minimálně 1 a maximálně 3 děti)
Snížené: 140,-Kč (držitelé průkazu ZTP, ZTP/P, mládež od 8 do 18 let, studenti SŠ a VŠ do 26 let)
Zdarma: děti do 7 let

Turisté s Prague Card mají v Klementinu 25% slevu z plného vstupného.

Výklad probíhá v anglickém jazyce, prohlídky v českém jazyce probíhají o víkendech každou hodinu od 11 do 15 hodin. V případě zájmu o český výklad ve všední dny je prohlídka na dohodě.
Informace jsou k dispozici také v tištěné podobě, a to v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, portugalštině, holandštině, japonštině, čínštině a ruštině.

Rezervace jsou nutné pro skupiny nad 10 osob, jednotlivci si prohlídku rezervovat nemusí. Pro organizované skupiny můžete dopředu objednat na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. mimořádné prohlídky v češtině, němčině, angličtině, francouzštině, popř. i v dalších jazycích.

Při výstupu na věž lze použít výtah, ovšem jen do 3. patra, odkud ještě zbývá 87 schodů na ochoz věže.

Kontakt

Pokladna: 733 129 252

Informace a rezervace:

Renata Veselá, tel.: 733 129 255
PhDr. Marie Řehořová, tel.: 606 100 293, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

andels 
  • Rozsáhlý areál Klementina se nachází na staroměstské straně Karlova mostu přímo v centru historické části Prahy. Klementinum bylo vybudováno na ploše dvou hektarů a je jedním z největších stavebních komplexů v Evropě. 
 
 
  • K nejatraktivnějším bodům při prohlídkách Klementina patří Astronomická věž, vysoká 68 m, z níž je nádherný výhled na historické centrum Prahy, Meridiánová síň - unikátní místnost, dříve využívána na určování poledne a Barokní knihovní sál s překrásnou freskovou výzdobou a několika historicky cennými velikými glóby.
 03-barkochoz
  • V případě, že se v Zrcadlové kapli nekoná jiná akce, je možné do ní v rámci prohlídky také nahlédnout. Tuto možnost však předem nelze garantovat.


 {simplepopup}
Vážení návštěvníci,

vzhledem k dosavadnímu postupu Národní knihovny ČR, která hospodaří a nakládá s budovou Klementina, Vám bohužel aktuálně nejsme schopni pro rok 2017 garantovat zachování provozu prohlídek a dalších akcí v prostorách Barokní trasy Klementina zahrnujících především Barokní knihovní sál a Astronomickou věž. 

Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

DREYER s.r.o.Dear visitors,

We are very sorry to inform you that due to the legal dispute with the National Library of the Czech Republic, administrator of Klementinum, we are not able to guarrantee that the guided tours and other services that we provide will také place in the Astronomical Tower, the Baroque Library and the Mirror Chapel.

We are sorry for the inconvenience and thank you for your understanding.

DREYER s.r.o.
{/simplepopup}
Vystavujeme faksimile Vyšehradského kodexu na prohlídkové trase. Více informací zde >>

I.  -  II.:  10.00-16.30 hod
III.  - X.: 10.00-18.00 hod
XI. - XII: 10.00-17.30 hod


     tripadvisor logo transp 220x50


reklama:
 
hvh legal